Nesay ,Hydomx ürünlerinin satış ve satış sonrası uygulama teknik destek hizmeti vermektedir. Firmamız 2013 yılından beri hydromx firmasının bölgesel projelerinde satış ve uygulama taşeronluğu yapmaktadır..

Yaptığımız uygulamalar İstanbul ve Marmara bölgesinde evler villalar,özel öğrenci yurtları,avm ler oteller ,özel okullar,v b gibi çok sayıda resmi ve özel kurumlara uygulama ve sonrası destek hizmeti vermiştir. Bunlar ile ilgili gerekli referanslar verilebilmekte olup bunlardan bir tanesi de İstanbul Anadolu yakası  kozyatağı carrefour  avm işletmesidir .bu avm de soğutma sitemlerine  uygulama yapılmıştır.

 

Soğutma Sistemlerinde Hydromx®

Hydromx® soğutma sistemlerde ısı yükünü mekanik soğutma yoluyla, %37'ye varan performansla sudan daha hızlı bir şekilde iletebilmektedir. Bu da aynı işi daha kısa zamanda yapabilmek anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra Hydromx®, soğutma sistemlerinde birden fazla kısımda etkinlik göstererek kazanç üretmektedir.

Kompresör verimliliğinde ortalamada %3’lük artıştan bahsedilirken, Kuru Soğutma (Dry Cooling) ünitesi olan sistemlerde, Doğal Soğutma (Free Cooling*) zamanının artması ve/veya “kompresörün devrede olma zamanının” azalması sebebi ile ortalama %32 verimlilik kayıt edilmektedir. Özellikle veri merkezleri (Data Center) gibi yüksek kontrollü ve yüksek yük ortamlarında verimlilik artışı %37 ve üstü olarak hesaplanmıştır.

 

Isıtma Sistemlerinde Hydromx®

Hydromx®’in sağladığı ısı transfer hızındaki artış, ısı üretme kazanının aynı iş yükü için harcadığı toplam çalışma süresini azaltmaktadır. Hydromx®’in ısıtma sistemlerindeki performansı, bağımsız bilimsel kuruluşlar tarafından yapılan testlerle kanıtlanmış ve raporlanmıştır.

Hydromx® kullanıldığı kazan eşanjörlerindeki alev ısısını daha hızlı üzerine aldığı için enerji kaynağının çalışma süresini azaltır. Bu durum aynı iş için gerekli enerji tüketimini azalttığı gibi, bacada oluşan ısı kaybını yaklaşık (3°C) oranında azaltarak da verimlilik artışı yaratır. Bütün bu kazanımlar uluslararası bir kazan Ar-Ge firması olan Enertektarafından yürütülmüş çalışmalarda kayıt altına alınmış ve raporlanmıştır. Bugüne kadar Hydromx® ısıtma sistemi uygulamalarının ortalama kazanımı %29 olarak kayıt edilmiştir.
Bütün bu etkinlik mekanizmaları ulusal ve uluslararası uygulamalar ile neticelenmiş ve belgelenmiştir.

 

Korozyona Karşı Koruma

Korozyon, ısıtma ve soğutma sistemlerinin en sık maruz kaldığı sorunlardan biridir. Bu sorun sisteminizin bileşenlerine zarar vererek kullanılmaz hale gelmesine yol açabilir. Sisteminizin bütünlüğünü bu bahsettiğimiz tehlikelerden korumak için kullanılan kimyasallar ise, suyun ısı transfer kapasitesini azaltarak enerji kullanımını artırır ve enerji verimsizliğine sebep olurlar. Sisteminizde Hydromx® kullandığınızda, diğer tüm kimyasal koruyuculardan daha etkili ve çok yönlü bir korozyon korumasına da sahip olursunuz.

Pilota IWC Pilot Spitfire SPITFIRE DOUBLE CHRONOGRAPH chronograph repliki zegarków, cała czerń daje uroczyste poczucie tajemnicy. Czysta czarna tarcza, białe cyfry arabskie czytelne, 12-bitowa jest ustawiona na 30 minut jazdy, 3:00 pod warunkiem, podwójne okno kalendarza, godzina 6 pod warunkiem 12 godzin licznika na godzinie 9, mała sekunda wskaźnik dysku uderza czerwoną sekundę z czerwony koniec końca symbolu samolotu.

Cal.79320 zegarek wyposażony w automatyczny ruch, ruch do ETA7750, 28.800 wibracji na godzinę, zapewniając 44 godzin rezerwy mocy. Jest to jedna z pierwszych produkcji kokpitów i zegarków luksusowych zegarków rolex replika Zenith, i stanowi dobrą podstawę dla tego samolotu rolex podróbka.

Duży zegarek o średnicy 48 mm daje mocny męski charakter, z brązowym skórzanym paskiem, pełnym męskości. Uderzająca czarna tarcza z białymi cyframi arabskimi na pierwszy rzut oka. Duża osoba nosząca cebulę łatwo nosi rękawice, wodoodporna i oferuje 100 metrów, gdy zegarek jest wyposażony w funkcję wyświetlania dwukrotnego.

Hydromx®’in korozyona karşı olan koruyucu etkisi, BuildCert sertifikası (DWTAS Endüstri Standartları) ve İTÜ tarafından verilmiş olan ASTM-D 1386 sertifikası ile de belgelenmiştir

 

Kireçlenmeye Karşı Koruma

Kireçlenme, sisteminizin zaman içinde karşılaşacağı bir diğer problemdir. Genellikle “Sert Su” olarak bilinen, mineral bakımından yüksek değerlere sahip olan şebeke suyunun kullanılması sonucu, sistemde kalsiyum birikmesi gerçekleşir
ve bu da kireçlenme yaratır. Bu olumsuz durum, sisteminizin boruları, ısı eşanjörü gibi farklı bileşenlerinde görülebilir. Bu da zamanla sisteminizi kullanılmaz hale getirir. Hydromx®, sisteminizi kireçlenmeye
karşı etkin bir şekilde korur. Sistemde kireçlenmeden kaynaklanacak ısı transferi kayıplarının önüne geçerek, aynı mantıkla, sistem performansını üst seviyede tutar.

 

Donmaya Karşı Koruma

Isıtma ve soğutma sistemlerinde sistemin içindeki sıvının donması, karşılaşılan problemlerden belki de en yaygını ve bilinenidir. Bu problemi engellemek için, halk arasında “antifriz” olarak bilinen kimyasalların suya katılması ile elde edilen solüsyonlar kullanılır. Bu kimyasallar suyun donma noktasını aşağı çekerek sistemi donmaya karşı korur. Ancak bu işlem suyun ısı taşıma hızını düşürür. Bu da aynı iş için ısı kaynağının daha fazla çalışmasına ve dolayısıyla enerji verimsizliğine sebep olur.

Hydromx® sisteminizin düşük donma sıcaklıklarında etkin çalışmasına(-61°C’ye kadar) olanak verir. Diğer “Antifriz” kimyasallarının aksine, çok düşük sıcaklıklarda bile sistem performansını maksimum seviyede tutar ve ısı kaynağının daha az çalışması ile enerji verimliliği sağlar.

 

Bakteri Oluşumuna Karşı Koruma

Hydromx®’in sisteminizi koruduğu diğer bir başlık da bakteri oluşumudur. Hydromx® sisteminizde Pseudomonas ve Legionella (Lejyoner) bakterilerinin oluşmasını engeller. Özel formülü sayesinde Hydromx® sisteminizi bakteri tehlikesinden arındırarak, hem sistem bakım ve onarım maliyetlerinizi düşüren hem de sağlığınızı koruyan bir çözüm olma özelliğini sağlar.

 

ÇEVRESEL ETKİ

Dünyanın yaşanabilir olma özelliğini koruyabilmek için, üretim ve tüketim kaynaklı ortaya çıkan karbon salınımlarını azaltmamız büyük önem taşımaktadır. Küresel iklim değişiklerinin ve sera etkisinin en önemli sebebi olan karbon salınımı, günümüzde enerji ihtiyacının da fazlasıyla artması ile birlikte büyük bir tehdit haline gelmiştir

Hydromx® Dünya’nın en yeşil projelerinden biridir. Bağımsız onay mercileri tarafından hazırlanmış LCA ve EPD (S-EP-00633) belgelerine dayanarak, küresel ısınmaya yol açan gazların başında gelen karbondioksit (CO2) salınımını suya göre %25 oranında, etilen glikol su karışımına göre %37 oranında azaltmaktadır

 

Hydromx® 'in
 3 farklı başlıkta LEED (Çevreye Duyarlı Yapı Sertifikası) katkısı olacağı onaylanmıştır.